środa, 26 sierpnia 2015

Malowanie twarzy to też sztuka

Znana jest wszystkim prawda, że nikt nie jest doskonały. Mimo to poddajemy się nierealnym wizjom, które wciąż nam przekazują środki masowego przekazu. Coraz więcej z nas uważa, że musimy coś zmienić w swoim wyglądzie. I to nic złego, gorzej, gdy zaczynamy odnosić się z niechęcią do własnego ciała. Oczywiście należy dbać o swój wygląd i nikomu nie zaszkodzi odrobinę samokrytyki. Jeśli masz takie objawy, zachęcam cię, polub swoją twarz i podkreśl swoją urodę. Zaakceptuj ją razem ze wszystkimi jej wadami, a zobaczysz, że możliwe jest promieniowanie naturalnym pięknem. Im bardziej będziesz ceniła siebie, tym lepiej będziesz się z tym czuła.

Znajdź dla siebie chwilę czasu i spokoju. Otwórz się na przygodę poznawania samej siebie. Poznaj kształt swojej twarzy. Mamy do czynienia z siedmioma typami twarzy: typ owalny, kwadratowy, prostokątny, okrągły, w kształcie serca, kropli i diamentu. Test na sprawdzenie kształtu twarzy znajdziesz w internecie. Wykonując makijaż musisz pamiętać o tym, że masz osobiste piękno, które jest sumą wszystkich swoich cech. Na tym polega także tajemnica gwiazd. Ich perfekcyjny wygląd rzadko jest cechą wrodzoną. Najczęściej są efektem szyku i podkreślania zalet oraz osobistych cech. Jeśli uważasz, że twój nos jest za duży, możesz go optycznie zmniejszyć za pomocą odpowiedniego makijażu.

Zostałaś już wprowadzona w temat stylizacji twarzy. Twoja znajomość swojej urody stanowi podstawę do wyboru najważniejszego – jaki makijaż wykonać i czego chcesz za jego pomocą dokonać. Daj sobie trochę czasu, ucz się siebie i zabłyśnij.

2 komentarze:

  1. Piękne makijaże mają ludy Afryki i Nowej Gwinei

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się, od nich też wywodzi się kultura makijaży jako takiego

    OdpowiedzUsuń